„Pohněte s vyjednáváním o brexitu, nebo nebudeme létat do Evropy.“ Šéf Raynairu tuší vážné problémy

Britská premiérka Theresa Mayová by měla raději vyřešit, jak to ve Velké Británii bude vypadat po brexitu a nepopíjet si v Japonsku saké. Pokud to neudělá, tak možná žádné lety do Evropy už nebudou, prohlásil šéf nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Michael O´Leary. 

Bouřlivák O´Leary, který si jen málokdy bere servítky, se ve svých vyjádřeních nemírnil ani nyní. Pro stanici Sky News uvedl, že ohledně rozvodu Velké Británie s Evropskou unií nemá důvěru ani v Mayovou, ani v ministra pro brexit Davida Davise. Dodal, že pokud v rámci rozhovorů nebude dosaženo nové letecké dohody, tak mezi Velkou Británií a Evropou mohou ustat veškeré lety.

Teroristé plánovali vyhodit do povětří letadlo se 400 lidmi na palubě. Nálož ukryli do panenky Barbie

„Pokud se Mayové nepodaří vyjednat novou dohodu v příštích 12 měsících, tak dojde k zastavení letecké přepravy od března 2019,“ uvedl O´Leary. „A vyjednávání zatím moc dobře nepostupují. Co vlastně Britové čekají? Evropa neuhne pohledem jako první, míč je nyní na britské straně hřiště,“ komentoval podnikatel vyjednávání o brexitu.

O´Leary rovněž Mayové naznačil, aby si srovnala své priority. Britská premiérka se totiž nedávno vrátila ze své dovolené v Alpách a hned vyrazila na pracovní cestu do Japonska. „Každý má nárok na dovolenou, ale je třeba si uvědomit, že nám na dveře klepe krize. Brexit bude pro britskou ekonomiku pohroma a premiérka tento problém musí řešit, ne se promenádovat v Japonsku a popíjet saké,“ kritizoval Mayovou šéf letecké nízkonákladovky.

Éra Boeingu 747 končí. „Královnu nebes“ vytlačují úspornější letadla

V současné chvíli v Evropské unii platí dohoda „otevřené nebe,“ která dovoluje evropským leteckým společnostem pokrývat vzdušné cesty mezi všemi evropskými letišti. V okamžiku, kdy Británie vystoupí z EU, tato dohoda se na ní již nebude vztahovat, a je proto třeba vyjednat dohodu novou.

V případě, že se to podaří, představil O´Leary nové plány pro expanzi na příští rok. Britské letiště Stansted chce spojit s německým Frankfurtem, rovněž bude létat i do německého města Weeze. Dále jeho letadla pokryjí Aalborg v Dánsku, Oradey v Rumunsku a české Pardubice, informuje deník Independent.

SDÍLET
sinfin.digital