První rozhovor po zvolení. Trump prý vyhrál díky Twitteru

Info.cz

Přestože nově zvolený americký prezident Donald Trump napadal na sociálních sítích nevybíravě své oponenty, nestydí se za to. Sociální sítě bude využívat i nadále, ale bude prý velmi zdrženlivý

Nově zvolený americký prezident Donald Trump přikládá velký podíl na svém vítězství sociální síti Twitter. Přestože jeho tweety, tedy krátké zprávy o 140 znacích, vyvolávaly často pobouření, protože v nich nevybíravě napadal své odpůrce, sám jej považuje za neocenitelnou součást kampaně. Nyní se ovšem hodlá umírnit. „Budu velmi zdrženlivý, pokud jej (Twitter) budu vůbec využívat,“ řekl v prvním rozhovoru po svém zvolení televizní stanici CBS.

 

Za své předchozí tweety se Trump rozhodně nestydí. „Je to moderní forma komunikace. Není to nic, za co bychom se měli stydět,“ dodal. Jeho twitterový účet v současnosti sleduje zhruba 14 milionů lidí. „Opravdu věřím, že jsem vyhrál díky tomu, že mě na Facebooku, Twitter a Instagramu sleduje tolik lidí. Pomohli mi to vyhrát souboje tam, kde moji soupeři utráceli mnohem více peněz,“ uvedl. Podle něj sociální sítě mají mnohem větší sílu než všechny utracené peníze za kampaň.

Považuje je rovněž za efektivní platformu, jak bojovat proti médiím. Když se jej moderátorka Lesley Stahlová zeptala, zda bude v této komunikace pokračovat, odpověděl, že sice není do sociálních sítí zamilovaný, ale pomáhají mu šířit myšlenky. „Pokud někdo o mě říká něco špatného nebo nepřesného, mám metodu jak jim to vrátit,“ doplnil. 

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital