První rozhovor s první dámou Francie: „Jedinou chybou mého manžela je, že je mladší než já“

Info.cz, bel

18. 08. 2017 • 01:07

„Kdybych ho nepotkala, život by mi proklouzl mezi prsty,“ říká v rozhovoru pro francouzské vydání magazínu Elle první dáma Francie Brigitte Macronová. S novináři takto otevřeně mluvila vůbec poprvé od momentu, co byl její manžel Emmanuel Macron zvolen francouzským prezidentem. Kompletní interview vyjde zítra, některé jeho úryvky si ale můžete přečíst už teď.

„Když si čtu v novinách o našem vztahu, vždycky mám pocit, že je to o někom jiném. Náš příběh je velmi jednoduchý,“ říká v rozhovoru pro francouzské vydání módního časopisu Elle Brigitte Macronová, manželka současného francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Jejich příběh zaujal média ještě před tím, než se prezidentský pár, mezi nímž je více než dvacetiletý věkový rozdíl, nastěhoval do Elysejského paláce letos na jaře. Současný prezident svou budoucí manželku potkal jako patnáctiletý student na střední škole v Amiens. Brigitte, která byla tehdy vdaná a doma měla tři děti, tam vedla dramatický kroužek. Vzali se až o několik let později, ale jak dříve potvrdili novinářům, v kontaktu byli neustále.

„Jedinou chybu, kterou můj manžel má, je, že je mladší než já,“ řekla v rozhovoru Brigitte, bez které by se Macron o post prezidenta nikdy neucházel.

„S Emmanuelem jsem si zvykla na mimořádné věci, které se nám stávají, a pořád se zajímám, co dalšího na nás čeká. A tak to máme už dvacet let,“ uvedla Brigitte v rozhovoru, jehož kompletní verze vyjde zítra.

Kromě vztahu s manželem Brigitte Macronová v interview hovořila také o své roli první dámy Francie. K její společenské úloze by se v brzké době měl vyjádřit Elysejský palác. Francouzům se totiž nelíbí návrh zákona, který počítá se zřízením zvláštního postavení prezidentovy manželky. První dáma by dokonce měla disponovat vlastním rozpočtem. Petice proti návrhu má už ale podle agentury AFP 270 tisíc podpisů. Návrh proto bude s největší pravděpodobností stažen.

Francouzský prezidentský pár se v posledních dnech dostal do novin také kvůli žalobě, kterou Emmanuel Macron podal na fotografa, který překážel prezidentské autokoloně a údajně pronikl na místo Macronovy letní dovolené. Volno tráví prezident se svou manželkou v Marseille na jihu Francie. Na rozdíl od svých předchůdců se médiím snaží vyhýbat.

SDÍLET