Rakouská vláda chce kontrolovat komunikaci teroristů na internetu, nasadí státní sledovací software

Vláda v Rakousku schválila balíček opatření, která umožní prostřednictvím sledování komunikace odhalovat závažnou kriminalitu a terorismus. Úřady tak budou moci nasazovat do počítačů státní sledovací software Bundestrojaner (spolkový trojský kůň), informují dnes rakouská média.

Nasazování špionážních programů do komunikačních aplikací jako jsou Skype nebo WhatsApp jsou jen jedním z opatření, která zahrnuje rozsáhlý balíček přijatý novou pravicovou vládou lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ).

Zostřena má být celková kontrola veřejného prostoru. Úřady mají získat přístup k obrazovým a zvukovým záznamům z monitorovacích zařízení všech veřejných i soukromých subjektů, jako jsou dopravní podniky, letiště nebo nádraží.

Spící hrozba. Napětí okolo uprchlických táborů v Řecku roste, hrozí prý radikalizace migrantů

Kromě toho bude systém na rozeznávání státních poznávacích značek evidovat údaje o řidiči, SPZ, značce, typu a barvě každého automobilu.

V případě počátečního podezření na trestný čin mohou úřady telekomunikačním společnostem nařídit uchovávání příslušných dat po dobu až jednoho roku.

SDÍLET
sinfin.digital