Řidič, který najel do pizzerie u Paříže a zabil dítě, nebyl terorista. Byl pod vlivem drog a chtěl se zabít

raz

15. 08. 2017 • 08:58

Pondělní najetí autem do restaurace u Paříže nebylo teroristickým činem. Podle agentury Reuters to dnes oznámil žalobce, jenž začne incident vyšetřovat jako vraždu. Zadržený řidič v obci Sept-Sorts najel do pizzerie, kde zabil holčičku a zranil další lidi. Podle ministerstva vnitra se tímto způsobem zřejmě pokusil o sebevraždu.

Žalobce na místě neštěstí řekl, že pachatel jednal záměrně. Podle agentury AP dodal, že byl velmi pravděpodobně pod vlivem drog.

Mluvčí ministerstva vnitra označil řidiče za depresivního muže labilní povahy, jenž se údajně nedávno pokoušel zabít. Tajné službě ani policii prý nebyl znám.

Řidič narozený v roce 1985, jehož jméno úřady nezveřejnily, najel v pondělí v noci se svým vozem BMW do pizzerie v malé obci Sept-Sorts, která leží asi 65 kilometrů východně od Paříže. Zabil holčičku a zranil další lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce.

Incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

SDÍLET