Řidič na Times Square zabil mladou dívku a dalších 22 lidí zranil. Celý incident zachytila kamera

ČTK, IvM

19. 05. 2017 • 15:18

Rychle jedoucí auto najelo do chodců na jednom z nejznámějších náměstí na světě – newyorském náměstí Time Square. Při nehodě zemřela 18letá dívka a dalších 22 lidí utrpělo zranění. Policie celý incident nepovažuje za teroristický čin, řidič auta už byl totiž několikrát potrestán za řízení v opilosti. 

Událost se stala v poledne místního času, náměstí, které je populárním turistickým cílem, bylo v té době plné lidí. Ačkoli svědci hovořili o tom, že vše vypadalo jako záměrný čin, policie se přiklonila k tomu, že řidič usedl za volat opilý, případně pod vlivem drog.

Starosta města Bill de Blasio místo nehody navštívil a poděkoval záchranářům za jejich práci. „Dnešek byl těžkým dnem pro New York," řekl. „Soucítíme s těmi, kteří byli zraněni, obzvláště pak s rodinou mladé ženy, která zemřela," dodal.

„Každý jen utíkal, všichni se báli o život," citovala televize CBS News jednoho ze svědků. Stanice také zveřejnila video, na kterém několik policistů na Times Square odvádí mladého muže do policejního auta, zřejmě řidiče havarovaného vozidla.

Krátce po incidentu se na internetu objevily fotografie a videa z místa události. Na snímcích je několik lidí, kteří leží na zemi se zraněními. Na několika fotkách je i automobil, který podle všeho do davu najel a který následně skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku. Podle svědků právě tyto sloupky zabránily větší tragédii.

SDÍLET