Řidič z vražedné dodávky v Barceloně je mrtvý. Policistům stále chybí jeden z podezřelých

ČTK, vkr

18. 08. 2017 • 20:08

Španělská policie pátrá kvůli útokům v Katalánsku po čtyřech mužích. Španělský rozhlas Cadena SER dnes napsal, že teroristé prchající ve čtvrtek z Barcelony zabili muže, jemuž ukradli vůz Ford Focus. S vozem ujeli policejní hlídce ve městečku Sant Just Desvern a asi tři kilometry poté vůz odstavili i s jeho mrtvým majitelem. Předpokládá se, že dodávku v Barceloně řídil Moussa Oukabir. Nyní vyšlo najevo, že jej policisté zastřelili při nočním odvracení útoku u města Cambrils.

Mrtvý řidič automobilu Ford Focus, který teroristé ukradli, se jmenuje Pablo Pérez (32). Jeho rodina rozhlasu sdělila s odvoláním na policii, že Péreze přepadla skupina čtyř mužů. Šéf katalánské policie dnes jen uvedl, že majitel vozu byl zabit nožem a nalezen na zadním sedadle. Neuvedl ale, zda policie tento čin spojuje s vyšetřováním teroristických útoků.

Deník El Pais uvedl, že tři ze čtyř hledaných podezřelých, jsou mrtví. Zastřelila je policejní hlídka při nočním incidentu v Cambrils, kde chtěji znovu najíždět do lidí a pořezali jednu ženu, která následně zraněním podlehla. Oba incidenty spolu tedy souvisí. Čtvrtý hledaný zatím policii uniká.

SDÍLET