Skandál ve Vatikánu: Šéf vlivného řádu měl dohlížet na studenty. Teď přiznal, že smilnil

Ředitel vatikánské mezinárodní koleje řádu Legionářů Kristových přiznal, že je otcem dvou dětí. V důsledku toho opouští kněžský stav. Pověst tohoto vlivného řádu přitom v uplynulých letech poškodilo už odhalení, že jeho zakladatel zneužíval seminaristy a zplodil několik dětí.

V dopise, který dnes řád zveřejnil, ředitel koleje Oscar Turrión přiznává, že se před několika lety zamiloval do jisté ženy a zplodil s ní syna a později i dceru.

Papež vyhlásil kampaň, která má zlomit odpor k uprchlíkům

Turrión, 49letý Španěl, kolej vedl kolej od roku 2014. Kolej slouží diecézním seminaristům, kteří studují na římských univerzitách. V současnosti jich zde žije asi 107, většina z Indie, Latinské Ameriky a Afriky. Podle agentury AP jde v souvislosti s Turrionovým případem o citlivou věc kvůli jejímu mezinárodnímu přesahu a kvůli tomu, že biskupové seminaristy svěřují Legionářům, aby jim během studií v Římě zajistili kvalitní ubytování.

Legionáři Kristovi v prohlášení uvedli, že si jsou vědomi toho, že Turrionův případ má špatný vliv na seminaristy a křesťanské věřící.

Babiš klekne na lidi, bude vládnout s extremisty, nebuďte slepí, říká šéf ODS Petr Fiala

Papež převzal kontrolu nad Legionáři Kristovými v roce 2010 poté, co se ukázalo, že tehdy už nežijící zakladatel řádu Marcial Maciel Degollado sexuálně zneužíval seminaristy a mladé kněze a že se dvěma ženami zplodil nejméně tři děti. Tento skandál poznamenal odkaz papeže Jana Pavla II., který za svého pontifikátu patřil k hlavním Macielovým stoupencům, uvedla AP.

SDÍLET
sinfin.digital