Smrtící bouřka v Evropě: V Rumunsku zabila 5 lidí, desítky zranila

Nejméně osm mrtvých a 60 zraněných si vyžádala prudká bouře, která dnes udeřila na západě a severu Rumunska. Silný vítr, který ji doprovázel, dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, uvedla s odvoláním na informace místních úřadů agentura AP.

Mluvčí úřadu pro mimořádné události v župě Timiš Elena Meghereaová upřesnila, že dvě oběti zemřely v Temešváru, který je správním střediskem Timiše. Jednou je muž, kterého zasáhl stržený billboard, druhou žena, na kterou spadl vyvrácený strom.

„Doufám, že USA půjdou do akce.“ Severokorejští uprchlíci chtějí svobodu pro vlast, mluví o válce

Další dva lidé zahynuli v městečku Buziaš, které leží asi 35 kilometrů jihovýchodně od Temešváru. Jednoho z nich také připravil o život padající strom.

Další člověk zemřel ve městě Bistrita na severu země, kam bouřka později postoupila. Podle nejmenovaného představitelů tamních úřadů jde o muže, kterého zasáhla ulomená větev, když procházel parkem.

Podle mluvčí úřadu pro mimořádné situace župy Caraš-Severin, která sousedí s župou Timiš, silný vítr na řadě míst vyvracel stromy a pokácel sloupy elektrického vedení. Mnoho domů kvůli tomu přišlo o dodávky elektřiny, uvedla mluvčí Elena Tarlaová.

V Temešváru podle tamního starosty Nicolae Robua vítr strhával střechy domů a dokázal i převrátit nákladní auta.

Je to jako výhra v SuperStar, říká manželka bojovníka IS, kterou rodina dostala domů

Úřady důrazně vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů, anebo aby si našli úkryt. Doporučily také odpojit elektrické spotřebiče ze zásuvky a držet se dál od transformátorů.

SDÍLET
sinfin.digital