Smrtící bouřka v Evropě: V Rumunsku zabila 5 lidí, desítky zranila

ČTK, raz

17. 09. 2017 • 23:27

Nejméně osm mrtvých a 60 zraněných si vyžádala prudká bouře, která dnes udeřila na západě a severu Rumunska. Silný vítr, který ji doprovázel, dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, uvedla s odvoláním na informace místních úřadů agentura AP.

Mluvčí úřadu pro mimořádné události v župě Timiš Elena Meghereaová upřesnila, že dvě oběti zemřely v Temešváru, který je správním střediskem Timiše. Jednou je muž, kterého zasáhl stržený billboard, druhou žena, na kterou spadl vyvrácený strom.

Další dva lidé zahynuli v městečku Buziaš, které leží asi 35 kilometrů jihovýchodně od Temešváru. Jednoho z nich také připravil o život padající strom.

Další člověk zemřel ve městě Bistrita na severu země, kam bouřka později postoupila. Podle nejmenovaného představitelů tamních úřadů jde o muže, kterého zasáhla ulomená větev, když procházel parkem.

Podle mluvčí úřadu pro mimořádné situace župy Caraš-Severin, která sousedí s župou Timiš, silný vítr na řadě míst vyvracel stromy a pokácel sloupy elektrického vedení. Mnoho domů kvůli tomu přišlo o dodávky elektřiny, uvedla mluvčí Elena Tarlaová.

V Temešváru podle tamního starosty Nicolae Robua vítr strhával střechy domů a dokázal i převrátit nákladní auta.

Úřady důrazně vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domů, anebo aby si našli úkryt. Doporučily také odpojit elektrické spotřebiče ze zásuvky a držet se dál od transformátorů.

SDÍLET