Středověk. Brutální tažení proti drogám na Filipínách nepřežilo už 6 tisíc lidí. Podívejte se na fotografie

Filipínský prezident Rodrigo Duterte zahájil před pěti měsíci tvrdou a krvavou válku proti drogám. Nepřežilo ji už šest tisíc lidí. Podívejte se na pochmurnou realitu ve fotogalerii. Upozorňujeme, že některé snímky jsou drastické.

Téměř každého, kdo je byť jen podezřelý, policie rovnou zastřelí. Podle Filipínců často zabíjí i uživatele drog, kteří nemají se samotným obchodem s narkotiky mnoho společného.

Spravedlnost ale berou do vlastních rukou i někteří občané a gangy, které se na vlastní pěst vydávají „lovit“ a bez ostychu se tím následně chlubí. Jak dokládají fotografie, řada obětí je před vraždou spoutána a umlčena.

Prezident Duterte tuto praxi opakovaně podporuje, ale zároveň za ni nechce nést odpovědnost. Mluví o „zákonu ulice“.

Průměrně zemře v souvislosti s drogovou politikou prezidenta 25 lidí denně. Duterte prohlásil, že se má veřejnost připravit na 20 až 30 tisíc mrtvých. 

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital