Teroristé rozsévali smrt v Iráku. Mrtvých je přes sedmdesát

ČTK, lup

14. 09. 2017 • 23:30

Nejméně 74 mrtvých a víc než 90 zraněných si vyžádaly dva teroristické útoky u města Násiríja v jižním Iráku. S odkazem na místní zdravotnictví a irácké ministerstvo vnitra o tom informovala agentura AFP. K útokům se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). 

„V současné chvíli můžeme hovořit o 74 mrtvých a 93 zraněných,“ řekl AFP náměstek ministra zdravotnictví pro provincii Zikár Abdal Husajn Džabrí. Zřejmě jde o nejtragičtější útok džihádistů od července, kdy Mosul z rukou IS vysvobodila irácká armáda.

První útok se podle zdravotních služeb v provincii Zikár stal v restauraci na okraji Násiríje, asi 300 kilometrů jižně od Bagdádu. Agentura Reuters s odvoláním na místní policejní zdroje uvedla, že v restauraci se odpálil sebevražedný atentátník a následně na hosty začali střílet asi tři nebo čtyři ozbrojenci.

Druhý útok se stal krátce nato u kontrolního stanoviště nedaleko Nasiríje. Na místě byla podle iráckého ministerstva vnitra odpálena nálož v autě.

SDÍLET