Trump odešel z více než 400 svých firem. Den před inaugurací

Nový americký prezident Donald Trump už přímo nekontroluje více než 400 svých firem. Den před pátečním nástupem do úřadu z nich odešel. Nadále Trump Organization a další společnosti povedou jeho synové Don a Eric, uvedla televizní stanice CNN.

Tak, jak slíbil, opustil před nástupem do úřadu svou firmu,” uvedl prezidentův mluvčí Sean Spicer.  Trump Organization dále oznámila, že spolu s potomky šéfa Bílého domu bude mít jeho majetek na starost dlouholetý manažer hlavní Trumpovy firmy Allen Weissenberg. 

Trump kvůli svému rozsáhlému majetku čelil podezření, že by se v úřadu prezidenta mohl dostat do střetu zájmů. Čelil proto opakované kritice svých politických odpůrců i některých republikánů. 

Kde vzal Babiš peníze? Komentář Bohumila Pečinky

Jeho majetek se odhaduje na čtyři miliardy dolarů. Jako realitní magnát vlastní v USA i v zahraničí mimo jiné síť hotelů. Před inaugurací oznámil, že správu svého majetku předá svým dvěma synům. Zavázal se, že po dobu svého úřadování v Bílém domě jeho firmy nebudou uzavírat kontrakty se zahraničními partnery.

SDÍLET
sinfin.digital