Trump odstoupí, aby si zachoval tvář, tvrdí spoluautor jeho knihy. Pád prý přijde do konce roku

Info.cz, adk

18. 08. 2017 • 15:44

Donald Trump brzy rezignuje na prezidentský post a opustí Bílý dům. Myslí si to alespoň Tony Schwartz, spoluautor Trumpovy knihy Umění udělat dohodu z roku 1987. Podle něj si tak prezident bude chtít zachovat tvář.

Do prezidenta se Schwartz opřel v sérii středečních tweetů. „Představte si Trumpa jako batole s reaktivní poruchou příchylnosti. Jeho vývoj se zastavil v sedmi letech,“ napsal. „Nezapomeňte, že pokaždé, když někoho kritizuje a ponižuje, projeví svůj hluboký smysl pro neadekvátnost a jeho nenávist vůči druhým,“ dodal.

Prezidentův pád přijde podle něj do konce letošního roku. „Kruh se uzavírá oslepující rychlostí. Rezignuje a prohlásí se za vítěze dříve než mu Mueller a Kongres nedají jinou možnost,“ připomněl Schwartz roli zvláštního vyšetřovatele Robera Muellera, který zkoumá ruské zásahy do loňských prezidentských voleb.

 

„Trumpovo prezidentování fakticky skončilo. Bylo by překvapivé, kdyby přežil do konce roku. Spíše odstoupí na podzim nebo ještě dříve,“ konstatuje muž, jenž v knize pomáhal v knize utvářet Trumpův obraz v očích veřejnosti.

 

Odpůrcům šéfa Bílého domu doporučuje, aby nepolevovali v tlaku, dokud rezignace skutečně nepřijde. Nynější výkonný ředitel firmy Energy Project zaměřující se na motivační kurzy a učící lidi pracovat s vlastní energií patří také mezi Trumpovy kritiky.

Na prezidentovo odstoupení už bookmakeři vypisují kurzy. Podle nich je aktuálně 48procentní šance, že Trump své první volební období nedokončí, ať už z vlastní vůle nebo po odvolání Kongresem.

SDÍLET