Trumpovi přiletěli na návštěvu zaplaveného Texasu. Melania pobouřila vysokými podpatky

Donald Trump navštívil Texas, který se vzpamatovává z řádění hurikánu a bouře Harvey. Spíše než americký prezident však budila pozornost jeho manželka Melania, která se na cestu do záplavami zasaženého oblasti vydala v lodičkách na vysokém podpatku. 

„Skvělý nápad. Můžete svými podpatky sbírat trosky,“ citovala agentura AFP komičku Jessicu Kirsonovou. Manželku amerického prezidenta za nevhodnou volbu obuvi i oděvu kritizovali na sociálních sítích i další. „Pomoc je na cestě, Texase! Neboj se, Melania má speciální bouřkové jehly,“ rýpl si také například televizní producent Brad Wollack.

Kousek od Houstonu se protrhla protipovodňová hráz, lidé rychle opouštějí své domovy

Možná i kvůli pozdvižení, které vzbudila, se Melania v průběhu letu převlékla. Z letadla již vystupovala ve sportovních botách.

Prezidenta kromě manželky doprovází také několik ministrů jeho administrativy. Trumpova mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová novinářům řekla, že prezident se do Texasu vrátí zřejmě v sobotu, kdy připravuje i návštěvu sousední Louisiany.

Terorismus porazíme, když se stane součástí našeho života, říká chirurg Lékařů bez hranic Šebek

„Chceme postupovat lépe než v minulosti,“ řekl Trump o zvládání katastrofy na brífinku po příletu. „Chceme, aby když se za pět či deset let ohlédnete zpět, aby se říkalo, že tohle je cesta, jak postupovat,“ dodal s tím, že nynější řádění živlu je co do rozměrů mimořádné.

Americký prezident v projevu ocenil vedení záchranných operací. „Nebudeme si gratulovat, to nechceme. Pogratulujeme si, až bude vše hotovo,“ prohlásil směrem k texaskému guvernérovi Gregu Abbottovi.

S Trumpem jsou v Texasu také ministr zdravotnictví Tom Price, úřadující ministryně vnitřní bezpečnosti Elaine Dukeová a ministr pro bydlení a rozvoj zástavby Ben Carson. Podle Sandersové jsou tato ministerstva klíčová ke zvládnutí přírodní katastrofy a následné obnovy.

SDÍLET
sinfin.digital