Trumpovi přiletěli na návštěvu zaplaveného Texasu. Melania pobouřila vysokými podpatky

luš

29. 08. 2017 • 22:47

Donald Trump navštívil Texas, který se vzpamatovává z řádění hurikánu a bouře Harvey. Spíše než americký prezident však budila pozornost jeho manželka Melania, která se na cestu do záplavami zasaženého oblasti vydala v lodičkách na vysokém podpatku. 

„Skvělý nápad. Můžete svými podpatky sbírat trosky,“ citovala agentura AFP komičku Jessicu Kirsonovou. Manželku amerického prezidenta za nevhodnou volbu obuvi i oděvu kritizovali na sociálních sítích i další. „Pomoc je na cestě, Texase! Neboj se, Melania má speciální bouřkové jehly,“ rýpl si také například televizní producent Brad Wollack.

Možná i kvůli pozdvižení, které vzbudila, se Melania v průběhu letu převlékla. Z letadla již vystupovala ve sportovních botách.

Prezidenta kromě manželky doprovází také několik ministrů jeho administrativy. Trumpova mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová novinářům řekla, že prezident se do Texasu vrátí zřejmě v sobotu, kdy připravuje i návštěvu sousední Louisiany.

„Chceme postupovat lépe než v minulosti,“ řekl Trump o zvládání katastrofy na brífinku po příletu. „Chceme, aby když se za pět či deset let ohlédnete zpět, aby se říkalo, že tohle je cesta, jak postupovat,“ dodal s tím, že nynější řádění živlu je co do rozměrů mimořádné.

Americký prezident v projevu ocenil vedení záchranných operací. „Nebudeme si gratulovat, to nechceme. Pogratulujeme si, až bude vše hotovo,“ prohlásil směrem k texaskému guvernérovi Gregu Abbottovi.

S Trumpem jsou v Texasu také ministr zdravotnictví Tom Price, úřadující ministryně vnitřní bezpečnosti Elaine Dukeová a ministr pro bydlení a rozvoj zástavby Ben Carson. Podle Sandersové jsou tato ministerstva klíčová ke zvládnutí přírodní katastrofy a následné obnovy.

SDÍLET