Trumpovi telefon nezvedneme. Říká matka ženy, kterou v Charlottesvillu zabil pravicový radikál

ČTK, raz

18. 08. 2017 • 17:48

Matka mladé ženy, kterou pravicový radikál zabil v americkém Charlottesvillu, o incidentu nehodlá hovořit s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Susan Broová, matka dvaatřicetileté Heather Heyerové, to dnes řekla v pořadu televize ABC. Heyerová minulý víkend zahynula, když do davu odpůrců rasistické demonstrace najel svým autem pravicový radikál.

Pracovníci Bílého domu už několikrát do Charlottesvillu telefonovali, ale Broovou nezastihli. Pokud zavolají znovu, matka mrtvé ženy telefon nezvedne, řekla americké televizi. Cítí se pohoršena prohlášením prezidenta, který klade rovnítko mezi demonstrujícími neonacisty a lidi, kteří se jim jako její dcera v ulicích města postavili na odpor.

Trump krátce po incidentu v Charlottesvillu vyjádřil na twitteru pozůstalým soustrast a vyjádřil nad úmrtím Heyerové smutek. Opakovaně pak ale tvrdil, že vinu na násilnostech nesou jak neonacisté a hlasatelé bělošské nadřazenosti, tak i jejich odpůrci.

3604630:article:true:true:true

James Alex Fields Jr., řidič auta, který usmrtil Heyerovou a dalších 19 lidí zranil, byl obviněn z vraždy a čeká ve vězení na soud.

SDÍLET