Turecká armáda překročila syrské hranice a zaútočila na poslední baštu rebelů

Syrská armáda a její spojenci obklíčili bojovníky z takzvaného Islámského státu ve městě Majádín ležícím nedaleko Dajr az-Zauru na východě země. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na nejmenovaný armádní zdroj. Do syrské provincie Idlib dnes podle agentury DPA vstoupila turecká armáda.

Majádín je jednou z posledních bašt Islámského státu v úrodné oblasti táhnoucí se podél Eufratu jižně od města Dajr az-Zaur.

Nevídaný obrat Islámského státu. Do boje verbuje i ženy, kterým to dříve zakazoval

Exilová Syrská organizace pro lidská práva(SOHR) mezitím informovala, že na syrsko-turecké hranici se odehrála přestřelka mezi džihádistickou koalicí Tahrír aš-Šám a tureckými jednotkami.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že do severosyrské provincie Idlib, která je jako poslední pod téměř plnou kontrolou rebelů, vstoupila turecká armáda. Vojenská akce, na níž se s ní podílí povstalecká Svobodná syrská armáda (FSA), se prý odehrává „bez problémů“, citovala prezidenta turecká státní agentura Anadolu.

Šuman znovu promluvil. Banka, která půjčila na stavbu Čapího hnízda, věděla o dotačním podvodu

V čele aliance islamistických skupin Tahrír aš-Šám stojí Fronta dobytí Sýrie(bývalá An-Nusra), která se oddělila od teroristické sítě Al-Káida.

SDÍLET
sinfin.digital