Ustupuje z pozic? Čtyři témata, o kterých Donald Trump najednou nemluví

Michaela Kratochvílová

Budoucí prezident Spojených států amerických se prostřednictvím dvou a půl minuty trvajícího videa na Twitteru obrátil na své voliče. Nahrávka by nebyla až takovým překvapením, kdyby Donald Trump najednou nepřestal mluvit o některých tématech, na kterých postavil svou kampaň. Co ve svém videu neřekl a co to může znamenat?

Republikán Donald Trump, který zkraje roku 2017 nastoupí do úřadu prezidenta USA, prostřednictvím videa na sociální síti Twitter představil body, kterými se chce zabývat v průběhu prvního sta dní po svém uvedení do úřadu. V rámci projevu ale překvapivě nedostala prostor některá témata, o která se kontroverzní politik opíral ve své kampani, případně o nich promluvil překvapivě zdrženlivě. O čem (ne)byla řeč?

1. Migrace

Ve volební kampani mluvil Donald Trump o migrantech často a nahlas, ve svém videu na Twitteru se ale překvapivě odklonil od své někdejší radikální linie. O plánované stavbě takzvané velké mexické zdi nepadlo prakticky ani slovo. Miliardář se nezmínil ani o tom, kolik ilegálních přistěhovalců hodlá ze Spojených států vysídlit. O dříve hojně skloňovaném zákazu vstupu do USA pro osoby vyznávající islám nepadlo ani slovo.

2. Energetická politika

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital