Útok v Texasu: Do kostela vtrhl muž a začal střílet po věřících, zabil zřejmě i dvouleté dítě

Do baptistického kostela ve městě Sutherland Springs na jihu amerického státu Texas vtrhl neznámý muž, který kolem sebe podle místních médií začal střílet. Zavraždil 26 lidí.

Totožnost útočníka už podle místních médií policie zná, jméno ani původ ale zatím nezveřejnila. Není tak jasné, jestli je z místa, kde k tragédii došlo, nebo do městečka přijel cíleně. Svědkyně, která pracuje na nedaleké čerpací stanici, tvrdí, že zaslechla asi 20 střel. Policie ho po útěku z kostela krátce pronásledovala. Jestli ho zabila, nebo si vzal život sám, zatím není jasné. Sutherland Springs se nachází asi 60 kilometrů východně od San Antonia. 

Vegas, Orlando, Newtown. Připomeňte si ty nejhorší masové střelby v USA

Údaje o počtu mrtvých i zraněných jsou předběžné, zranění jsou ošetřováni v okolních nemocnicích. Na místě neštěstí zasahuje jak místní policie, tak agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

K incidentu se na twitteru vyjádřil prezident Donald Trump, který je teď na návštěvě Japonska. "Ať je Bůh s lidmi z texaského Sutherland Springs," napsal. Soustrast pozůstalým vyjádřil rovněž texaský guvernér Greg Abbott. "Modlíme se za všechny, které postihl tento ohavný čin", napsal.

Generální prokurátor státu Texas Ken Paxton v prohlášení uvedl, že jeho úřad je připraven poskytnout pomoc záchranným složkám. Bližší informace úřady poskytnou, jakmile to bude možné. Na televizních záběrech bylo vidět i několik helikoptér.

Paradise Papers: Dokumenty z daňových rájů ukazují na okolí Trumpa i Alžběty II.

SDÍLET
sinfin.digital