V rakouských horách se zřítila skupina horolezců. Pět jich zemřelo

V rakouských horách Vysoké Taury přišlo dnes o život pět lidí a jedna osoba utrpěla vážná zranění. Podle prvních zpráv šlo zřejmě o skupinu horolezců na jednom laně, která se zřítila. Státní příslušnost obětí tragédie zatím není známa.

Jak se neštěstí odehrálo, ještě není jasné. Došlo k němu dopoledne u obce Krimml v okrese Zell am See spolkové země Salcbursko. Podle agentury APA se místo události nachází asi půldruhého kilometru jižně od horské chaty Zittauerhütte v horské oblasti Reichenspitzgruppe ve výšce 3283 metrů nad mořem.

Ženy při těle by se podle Zemana měly zahalovat. „Z dívky bych burkini strhnul,“ ujistil

Záchranné operace v tomto nesnadno přístupném terénu jsou velmi obtížné. „Záchranáři musejí projít neschůdným územím, aby se na místo neštěstí dostali,“ vysvětlil představitel oblastní správy Martin Reichholf. Dodal, že navíc hrozí nebezpečí pádu kamení.

O tragické události dostaly úřady informaci kolem 10:00 SELČ. Jediného člena výpravy, který přežil, přepravil vrtulník záchranné služby do nemocnice v Salcburku. Podle Reichholfa utrpěl mnohočetná poranění a jeho stav je kritický.

SDÍLET
sinfin.digital