V ruské aféře začnou možná padat první oběti. FBI má dost důkazu na obvinění Trumpova exporadce

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller má dost důkazů na to, aby mohl obžalovat bývalého hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna a jeho syna v souvislosti s případným vlivem Ruska na loňské prezidentské volby v USA. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedl server NBC News. Flynn je jedním z prvních vyšetřovaných v této souvislosti.

Muellerův tým prověřuje Flynnovu lobbyistickou činnost se zaměřením na obvinění z praní špinavých peněz, lhaní federálním agentům, stejně jako na jeho roli v možném plánu násilného odstranění hlavního oponenta tureckého prezidenta z USA za miliony dolarů.

Trumpův přístup ke KLDR je jeho největší úspěch, říká expert. Co čekat od jeho cesty do Asie?

Flynn do roku 2014 vedl vojenskou rozvědku DIA, loni pak Trumpovi pomáhal s prezidentskou kampaní. Po Trumpově lednovém nástupu do Bílého domu sloužil prezidentovi jako hlavní bezpečnostní poradce. Po 24 dnech v úřadu ale musel odstoupit kvůli svým nejasným vazbám na Rusko. Flynn totiž viceprezidentovi Miku Penceovi nejprve řekl, že před prezidentskou inaugurací nehovořil s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem o amerických sankcích proti Rusku. Později připustil, že s Kisljakem jednal a že to Penceovi neřekl nedopatřením.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Flynnův syn Michael G. Flynn, který se svým otcem úzce spolupracoval, by podle zdrojů NBC News mohl být obžalován zvlášť, anebo současně se svým otcem.

SDÍLET
sinfin.digital