V syrském Aleppu bomby prší z nebe, během 20 dní může zemřít 250 tisíc lidí

Info.cz

Nálety zřejmě zničily poslední funkční nemocnici v Aleppu, zranění jsou vydáni na pospas smrti. Assadova vojska s podporou Rusů v posledních dnech začala útočit s větší intenzitou.

Obklíčení a bombardování východní části Aleppa, kde syrská armáda s podporou Ruska útočí na rebely, evidentně vstoupilo do poslední fáze. Podle zpráv dostupných na sociálních sítích byla zničena poslední funkční nemocnice v této části města. „Už nemáme žádnou nemocnici, kde bychom mohli operovat. Žijeme v naprostém pekle. Naše domy hoří a bomby doslova prší z nebe,“ uvedl pro zpravodajský server Buzzfeed poslední přeživší neurochirurg označovaný jako doktor Omar.

Šéf dobrovolnické organizace Bílé přilby, která v Sýrii pomáhá zraněným, Raíd Saleh v komentáři pro Washington Post varoval, že během příštích 20 dní v obklíčené části Aleppa může zemřít až 250 tisíc lidí. Během této doby by místním obyvatelům mohlo zcela dojít jídlo a omezené zásoby léků. Zdravotní péče je v místě nedostupná a nelze vyloučit, že velká část zraněných, kteří by mohli být za normálních okolností zachráněni, zemře.

sinfin.digital