V USA to vře kvůli ruské aféře. Trump se ale zřejmě už příští týden znovu setká s Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Donald Trump by se mohli sejít příští týden na okraji summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vietnamu. Připustil to dnes Kreml.

„Nevylučujeme možnost takové schůzky. Skutečně se nyní dohaduje. Budeme informovat, jakmile se dohodnou všechny podrobnosti," řekl novinářům Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

O možné schůzce s Putinem na summitu APEC se nejprve zmínil sám Trump, který se v televizi Fox News zmínil, že by s ruským vůdcem jednal o Severní Koreji, Sýrii a Ukrajině. „Putin je důležitý, protože nám může pomoci se Severní Koreou," řekl podle agentury Interfax.

Slova, která budí nenávist. Alláhu akbar používají muslimové běžně, s džihádem nesouvisí

Putin a Trump se poprvé setkali počátkem července na summitu velkých ekonomik G20 v Hamburku, kde diskutovali i o obviněních, že Rusko údajně zasahovalo do loňských prezidentských voleb v USA. Shodli se, že je lepší se zaměřit na zlepšení vztahů než na dřívější spory.

Od té doby se ale vztahy mezi Moskvou a Washingtonem ještě více zhoršily.

Trump v srpnu neochotně podepsal nové sankce proti Rusku, což Moskva označila za krok končící naděje na zlepšení vztahů. Putin v reakci nařídil Washingtonu omezit personál na amerických zastupitelských úřadech v Rusku. Následovala americká odveta v podobě uzavření dalších ruských diplomatických zařízení v USA.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Summit APEC se uskuteční ve vietnamském přístavním městě Danang od 8. do 10. listopadu.

SDÍLET
sinfin.digital