Vražda z ponorky: Dánský vynálezce se přiznal, že rozřezal tělo novinářky a naházel ho do moře

Dánský konstruktér Peter Madsen se přiznal k rozřezání těla švédské novinářky, která v srpnu zemřela při společné plavbě v jeho ponorce. Madsen ale nadále popírá, že by Kim Wallovou zabil, informovala dnes dánská policie. Prý se nadýchala oxidu uhelnatého uvnitř jeho podomácku vyrobeného plavidla, zatímco on sám byl na jeho venkovní palubě.

Šestačtyřicetiletý Madsen přiznal, že tělo 30leté ženy rozřezal a části těla pak naházel do moře. Dříve tvrdil, že ženě na hlavu spadl těžký poklop. Na hlavě, která byla společně s nohama a oblečením švédské novinářky objevena na začátku října, se však žádné stopy po zranění nenašly.

Zásadní zlom: Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort čelí obvinění z konspirace proti USA

Madsen dnes rovněž dobrovolně přistoupil na žádost prokuratury o prodloužení vazby. Obviněný se tak v úterý neobjeví u soudu, který měl o prodloužení vazby rozhodnout, informovala agentura Reuters. Ve vazbě nyní muž zůstane do 15. listopadu, řekla agentuře jeho právnička Betina Haldová-Engmarková.

Policie Madsena obvinila, že Wallovou mezi 10. a 11. srpnem zabil. Vynálezce dříve tvrdil, že zemřela, když na ni v ponorce spadl poklop. Pak prý její tělo hodil do moře a ponorku nechal na moři záměrně ztroskotat. Policisté na torzu patřícím Wallové, která o Madsenově ponorce psala reportáž, našli patnáct bodných ran.

SDÍLET
sinfin.digital