Vyhrocené vztahy mezi Berlínem a Ankarou odnášejí i psi. Turecká policie se zbavuje německých ovčáků

Vyhrocené vztahy mezi Tureckem a Německem budou mít dopad i na policejní psy. Zásahové jednotky turecké policie se zbaví německých ovčáků a nahradí je psi domácího plemene kangal.

Turecko-německé vztahy jsou velmi napjaté, spor se táhne od jara, kdy Německo neumožnilo tureckým politikům agitovat na německém území před tureckým referendem. V tureckých žalářích je asi deset lidí s německým občanstvím, turečtí politici teď z Turecka vyzývají voliče tureckého původu v Německu, aby při podzimních parlamentních volbách nedávali hlas politikům, kteří jsou vůči Ankaře nepřátelští. Řadí k nim i kancléřku Angelu Merkelovou.

Nevměšujte se! Vídeň důrazně varuje Erdogana před zásahy do rakouských voleb

List Daily Sabah nyní přinesl informaci, že policejní výcvikové centrum pro psy v Sivasu v centrálním Turecku už dostalo deset štěňat tureckého pasteveckého psa kangal, jemuž se někdy říká také anatolský lev, protože svou chůzí lva připomíná. Jde o anatolského pasteveckého psa z velmi starého plemene.

Štěňata policistům prodal chovatel Murat Taşdelen, který řekl, že je normální, že se policie zajímá o domácí plemeno, protože to tak dělají policejní složky i v jiných zemích. „Dokážou zastrašit více než jiné rasy,“ řekl o kangalech Taşdelen.

Babišem naprosto pohrdám. Je to korupčník a musí zmizet, říká aktivista Jakub Čech

V Turecku jsou tito psi chovaní hlavně jako strážci dobytka. Nedávno jich bylo několik zasláno z Turecka do USA, kde pomáhají střežit Yellowstoneský národní park.

Historie tohoto silného psa je stará 6000 let. Kangalové dobře snášejí drsné zimní počasí i kočovný život pastevců. Svého majitele dobře chrání a jsou mu mimořádně věrní. Mají světlou barvu těla a černou masku a mohou se dožít i 15 let, uvádí turecký list.

SDÍLET
sinfin.digital