Vysoce postavení muslimové ve Švýcarsku šířili propagandu Al-Káidy, prokurátoři si na ně došlápli

Švýcarská prokuratura obvinila trojici čelných představitelů švýcarské ústřední rady muslimů (IZRS) z podílu na výrobě a distribuci propagandistických filmů pro zakázanou islamistickou organizaci Al-Káida. Informoval o tom dnes podle agentury Reuters úřad švýcarského generálního prokurátora (OAG).

Případ se týká tří členů vedení IZRS, která je podle serveru The Local největší organizací muslimů ve Švýcarsku. Trojice je obviněna z porušení zákona, který zakazuje aktivity organizací, jako jsou Al-Káida a Islámský stát (IS).

Čech unesený v Libyi je možná po smrti. Tajné služby mají zprávy, že islamisté rukojmí zabili

Prokuratura totožnost obviněných nezveřejnila, ale podle deníku Blick jsou jimi šéf IZRS Nicolas Blancho, další člen vedení organizace Naim Cherni a její mluvčí Qaasim Illi.

OAG tvrdí, že obvinění poskytovali nejmenovanému přednímu členovi Al-Káidy „významnou mnohojazyčnou multimediální platformu, jejímž prostřednictvím výhodně prezentoval a propagoval sebe a ideologii Al-Káidy“.

Vznikne nová vrstva lidí, muslimští migranti se budou bouřit a nepůjdou uplatit, říká Ondřej Neff

Žalobci tvrdí, že videa vznikala v Sýrii v září a říjnu 2015. Později byl natočený materiál umístěn na videoportály včetně YouTube. Prokuratura nahrávky zabavila v prosinci 2015 a požádala portál YouTube, aby videa odstranil.

SDÍLET
sinfin.digital