Začal soud s pašeračkou Terezou. Za kila heroinu v kufru jí hrozí drsný trest

ČTK, sto

01. 03. 2018 • 13:05

V Pákistánu dnes začal soud s Češkou, kterou zadrželi na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Soud má ode dneška k dispozici závěry vyšetřování a bude řešit, zda se Češka dopustila trestného činu. Soudní líčení bude pokračovat pravděpodobně v sobotu 3. března čtením obvinění. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

U soudu byla dnes přítomná zástupkyně českého velvyslance. Zadržená Češka je podle Valentové relativně v pořádku. Nadále zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou podle zadržené vyhovující, uvedla Valentová.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

4018851:article:true:true:true

SDÍLET

Billboard-bottom-1