Ze vzduchové kapsy v zavaleném hotelu v Itálii vytáhli další čtyři živé lidi. Záchranáři z trosek ale pořád slyší hlasy

Z trosek lavinou zasypaného hotelu ve střední Itálii záchranáři v noci na dnešek vyprostili další čtyři živé lidi. Pět lidí bylo vyproštěno už v pátek. Na hotel, v němž bylo kolem 30 lidí, spadla lavina ve středu krátce po zemětřesení, které zasáhlo střední Itálii.

V noci se podařilo z hotelu Rigopiano vyprostit dvě ženy a dva muže. Záchranáři se k nim prokopali pomalým tempem z obav, aby nezasypali vzduchové kapsy, které ve zřícené stavbě zůstaly.

V pátek byly zachráněny čtyři děti a jedna žena, záchranáři zjistili, že pod troskami jen nejméně deset živých lidí, jak informovala italská záchranná služba.

FOTOGALERIE: Naději neztrácejí. Záchranáři dál bojují o životy pod italskou lavinou

V noci na dnešek byla také vytažena těla dvou mrtvých žen a ráno pak mrtvého muže, což zvyšuje počet nalezených obětí neštěstí na pět. Dva mrtví byli odvezeni už dříve. Podle úřadů se stále pohřešuje nejméně 15 lidí.

Italské sdělovací prostředky dnes oznámily, že v noci byly z trosek slyšet hlasy, ale je prý obtížné určit, kde přesně lidé jsou. Záchranáři ale tuto informaci nepotvrdili. Jejich mluvčí Luca Cari řekl, že práce budou pokračovat ve dne v noci, dokud nebudou nalezeni všichni, kdo v hotelu byli.

Jak přežít lavinu? „Plavte, pokud se zastaví, už moc nezmůžete,“ radí záchranář

První záchranářský tým se dostal na místo ve čtvrtek brzo ráno, vyproštění jsou převáženi vrtulníky do pobřežního města Pescara, kde čekají příbuzní.

Střední Itálii postihlo nejen zemětřesení, které udeřilo ve středu o síle více než pěti stupňů, ale také silné sněžení a mráz, což mnohé vesnice zcela ochromilo. V oblasti Abruzza je třeba provádět rozsáhlé záchranné operace a uvolňovat silnice. Civilní obrana dnes oznámila, že bylo nazeleno pět mrtvých.

SDÍLET
sinfin.digital