Zoufalé pátrání po sedmiletém chlapci v Barceloně. Od útoku o něm rodina neslyšela

luš

18. 08. 2017 • 13:35

Bezprostředně poté, co neznámý útočník vjel ve čtvrtek do davu lidí na turisticky oblíbeném bulváru La Rambla v Barceloně, vypukla panika. Lidé utíkali v zoufalé snaze zachránit si život, ulicemi katalánské metropole se nesl křik a nářek raněných. V nastalém zmatku se své matce ztratil sedmiletý australský chlapec Julian. Jeho dědeček prostřednictvím facebooku prosí o pomoc při hledání.

Pro malého chlapce to měl být výlet plný nezapomenutelných zážitků. Jom Cadmanová vzala svého sedmiletého syna Juliana do Barcelony, kde se měli zúčastnit svatby. Ve čtvrtek večer však jejich plánům udělal čáru přes rozpočet neznámý útočník, který vjel do davu lidí na zaplněné barcelonské ulici La Rambla.

Na bulváru byla v tu chvíli i Jom s Julianem. Žena utrpěla zranění a zdravotníci ji odvezli do nemocnice. Její zranění jsou sice vážná, ale měla by být mimo ohrožení života. Co se stalo s Julianem není jasné, od útoku se pohřešuje.

Jeho dědeček Tony Cadman se už vydal do Barcelony za svojí snachou a vnukem. Na facebooku mezitím zveřejnil fotku Juliana a prosí o pomoc při jeho hledání. Julianovi je sedm let, měří 126 centimetrů, má tmavě hnědé vlasy a oči.

Při útoku zemřelo 14 lidí, v nemocnicích musela být ošetřena více než stovka raněných. Počet obětí se může ještě měnit, protože patnáct osob zůstává v kritickém stavu. Mezi mrtvými byli dosud identifikováni tři němečtí občané, Belgičanka a Ital. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi mrtvými či zraněnými byli čeští občané.

SDÍLET