Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Leo Express: Chceme do Česka přinést letecké taxíky

Leo Express: Chceme do Česka přinést letecké taxíky

Letecké taxíky by do České republiky rád přinesl výkonný ředitel společnosti Leo Express Peter Köhler. „Už jsme kontaktovali jednu ze společností, která tyto drony vyvíjí a chceme se zúčastnit testování,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ. 

Podle ředitele Leo Expressu mají drony pro přepravu osob s vertikálním startem (VTOL) ohromný potenciál. „To nás láká a je to jeden z důvodů, proč se chceme v této oblasti angažovat,“ uvažuje Köhler. Podobné stroje se nyní vyvíjejí například v USA, Německu či Číně. Taxi drony by tak mohly být další v portfoliu dopravních prostředků Leo Expressu. 

„Všechny naše služby mají své opodstatnění, tvoří logický řetěz, který zákazníka dokáže přepravit ode dveří ke dveřím. Když jsme například zjistili, že naši zákazníci chtějí mít ve velkých městech zajištěné parkovací místo, tak jsme začali nabízet i tuto službu,“ doplňuje Köhler.

Letecké taxíky: doprava budoucnosti?

Letecké taxíky by měly značně zefektivnit cesty například na centrální nádraží či na letiště, doufá společnost Lilium, která nedávno uskutečnila úspěšný test elektřinou poháněného taxi dronu.

Od něj si slibuje, že bude například vozit zákazníky z amerického Manhattanu na letiště JFK. Tuto 26 kilometrů dlouhou trasu zvládne běžné taxi za 55 minut a zákazník zaplatí minimálně 56 dolarů, dron však cestu přeletí rychleji a levněji. Podle plánu by měl vzdálenost Manhattan-JFK dlouhou 19 kilometrů (vzdušnou čarou) uletět za pět minut, na počátku by měla být cena cesty 36 dolarů, po zaváděcí době by mohla údajně klesnout až na šest dolarů.

Obsáhlý rozhovor s Peterem Köhlerem o taxi dronech, liberalizaci evropských železnic a expanzi Leo Expressu si na webu INFO.CZ můžete přečíst již v neděli. 

720p 480p 360p 240p
Koncept dopravy Elona Muska
720p 480p 360p 240p
Futuristický koncept dronu a auta v jednom

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek