Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Toto je prý největší inovace od Applu za poslední roky. Neuvěříte, co si výrobce iPhonů nechal patentovat

Toto je prý největší inovace od Applu za poslední roky. Neuvěříte, co si výrobce iPhonů nechal patentovat

Apple nechce ve svém novém sídle v kalifornském Cupertinu nic přenechat náhodě. To platí i pro tvrzení, že hodlá zajistit pro zaměstnance svého Apple Parku co nejkřupavější pizzu. Pro přepravu jídla z restaurace do kanceláří v obrovské kruhové budově proto vyvinul šéf restaurace Apple-Park-Cafés Francesco Longoni speciální krabici na pizzu. Uvedl to technologický web Wired.

Kulatá krabice na pizzu z tvrdého plastu má otvory ve víku. Díky tomu může unikat ven z čerstvě upečené pizzy vzduch. To má zajistit, že pizza při cestě z restaurace do kanceláře nezvlhne a nerozbředne se. Apple již před několika lety požádal o patent na krabici.

Krabice na pizzu není prvním podobným patentem, který Applu patří. Nedávno firma patentovala design papírové tašky. Různé zpravodajské servery již novou krabici na pizzu označují za nejlepší a nejdůležitější nový produkt Applu za několik let, za nejzajímavější část nového kampusu Applu či za největší vynález firmy.

720p 480p 360p 240p
10 let s iPhonem

Do nového sídla v Cupertinu, které patří k významným městům tzv. Silicon Valley, kde se koncentrují technologické společnosti, se zaměstnanci stěhují po etapách a dokončeno by mělo být v létě.

Stavba Apple Parku vyšla zhruba na zhruba 120 miliard korun a je jedním z posledních plánovaných projektů spoluzakladatele firmy Steva Jobse. Areál má rozlohu téměř 71 hektarů a zahrnuje hlavní budovu ve tvaru obřího kruhu o rozloze více než 260 000 metrů čtverečních.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek