Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britové otočili. Terorista z Manchesteru zřejmě jednal sám

Britové otočili. Terorista z Manchesteru zřejmě jednal sám

Sebevražedný atentátník, který v anglickém Manchesteru minulý týden v pondělí zabil 22 lidí a dalších zhruba šest desítek zranil, zřejmě jednal sám. K tomuto závěru se nyní podle listu The Guardian kloní vyšetřovatelé, kteří dosud předpokládali, že útočník měl zázemí v podobě teroristické buňky.

„Naše vyšetřování ukazuje, že Abádí osobně nakoupil většinu klíčových komponentů. Je také stále očividnější, že se během čtyř dnů mezi příletem do země a spácháním toho otřesného činu většinou pohyboval a konal sám,“ uvedl Russ Jackson z protiteroristického oddělení.

Policie ale nadále nevylučuje, že Abedi mohl mít komplice. „Je nezbytné, abychom zjistili, že (Abedi) nebyl součástí nějaké širší sítě, vyloučit to zatím nemůžeme,“ řekl Jackson. „Zůstává řada nejasností ohledně jeho chování před útokem,“ dodal.

Abedi, který se narodil v Manchesteru, jeho libyjští rodiče se ale před několika lety vrátili do vlasti. Vyšetřovatelé předpokládají, že Abedi před útokem Libyi navštívil. Libyjské úřady mezitím zajistily Abediho otce a mladšího bratra, Britové pak v souvislosti s útokem zadrželi 16 lidí, jedenáct z nich zůstává ve vazbě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek