Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Držel jsem ji za ruku až do konce.“ Mrazivé příběhy ze zasypaného italského hotelu

„Držel jsem ji za ruku až do konce.“ Mrazivé příběhy ze zasypaného italského hotelu

Dceru nechali u babičky, aby si společně mohli užít několik nerušených dní v hotelu v italských horách. Jejich dovolená se změnila v noční můru, když na Rigopiano udeřila lavina. Giampaolo a jeho partnerka Valentina čekali pod lavinou na pomoc, pro ni přišla bohužel pozdě.

Mělo to být několik dní s milovanou ženou, místo toho mu manželka v italském hotelu po sesuvu laviny zemřela. Zachráněného cukráře Giampaola čeká v Římě pětiletá dcerka Rosa Barbara, které bude muset vysvětlit, že se její matka už nevrátí.

„Držel jsem ji za ruku a neustále na ni mluvil, aby zůstala při vědomí. Pak mi v jednom okamžiku přestala odpovídat. Volal jsem ji, ale pak jsem si uvědomil, že mi odešla,“ citoval deník Corriere della Sera vzpomínky muže, jak je řekl po vysvobození záchranářům.

O zázraku mluví studentka Giorgia, kterou spolu s jejím snoubencem Vincenzem vysvobodila horská služby zpod laviny po více než 48 hodinách. „Vše se na nás zřítilo a my vůbec netušili, co se děje. Připadali jsme si jako zavření v krabici,“ cituje její slova z rozhovoru pro Radio G švýcarský deník Blick.

Také jí v krizi pomáhal partner. „Můj snoubenec nám dodával odvahu. „Záchranáři určitě přijdou, najdou nás. Vědí, že jsme tady dole,‘ říkal. Díky němu jsme pevně věřili, že se odtamtud dostaneme,“ vzpomínala Giorgia, která spolu s Vincenzem vyvázla jen s pár odřeninami.

Záchranáři z trosek také vysvobodili kromě manželky, syna a dcery hotelového kuchaře Giampiera další dvě děti. Edoarda a Samuela zachránilo, že ve chvíli tragédie hráli kulečník. Herna se totiž nacházela ve spodním patře, ve kterém se vytvořila řada vzduchových kapes.

Malá Ludovica se hned po své záchraně sháněla po oblíbených sušenkách. V pondělí ráno ji propustili lékaři z nemocnice, stejně jako další děti. Jejich rodiče takové štěstí neměli. Zatímco sedmiletý Samuel má ještě teoretickou naději, protože se ti jeho stále pohřešují, matka a otec Edoarda v Rigopianu zahynuli.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek