Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po dlouhé době náznak zlepšení: Rusko a USA si znovu budou říkat o letech nad Sýrií

Po dlouhé době náznak zlepšení: Rusko a USA si znovu budou říkat o letech nad Sýrií

Rusko a USA se dohodly na úplném obnovení vzájemné výměny informací ohledně operací ve vzdušném prostoru nad Sýrií. Oznámilo to podle zahraničních agentur ruské ministerstvo obrany.

Komunikaci s Pentagonem s cílem odvrácení kolizí vojenských letadel operujících nad Sýrií pozastavilo Rusko počátkem dubna. Reagovalo tak na americké útoky na syrskou vojenskou základnu Šajrát, jimiž USA odpověděly na předcházející chemický útok v syrském Idlibu.

Náčelníci generálních štábů ozbrojených sil obou zemí, ruský generál Valerij Gerasimov a americký generál Joseph Dunford podle agentury Reuters telefonicky hovořili o příměří ve čtyřech klidových zónách v Sýrii, dojednaných ve čtvrtek v Kazachstánu s garanty Ruskem, Íránem a Tureckem. Dohodli se zároveň, že budou pokračovat v přijímání dalších opatření s cílem zabránit střetům v Sýrii.

720p 480p 360p 240p
USA útočily v Sýrii

Memorandum o letecké bezpečnosti bylo podepsáno v říjnu 2015 poté, co Rusko začalo vzdušnými údery podporovat syrské vládní síly v jejich boji proti Islámskému státu a dalším ozbrojeným skupinám.

720p 480p 360p 240p
Exkluzivně z Palmýry

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek