Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Putin je čím dál lepší prezident, věří polovina Rusů. O jeho další kandidatuře nepochybují

Putin je čím dál lepší prezident, věří polovina Rusů. O jeho další kandidatuře nepochybují

Až 80 procent Rusů očekává, že současná hlava státu Vladimir Putin bude znovu kandidovat na post ruského prezidenta ve volbách v roce 2018. Vyplývá to z průzkumu uspořádaného fondem Veřejné mínění. Rozhodnutí znovu nekandidovat by přitom uvítalo pouze 14 procent respondentů. Prezident svou kandidaturu ještě nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Téměř polovina (46 procent) respondentů uvedla, že by případné rozhodnutí prezidenta znovu nekandidovat přijala negativně. Neutrálně se k tomu staví 35 procent dotázaných.

Podle průzkumu přitom roste počet Rusů, kteří si myslí, že prezident dělá svou práci lépe než v prvních dvou volebních obdobích. Chválí ho až 42 procent lidí, ještě v roce 2013 jich přitom bylo pouze 16 procent. Až třetina zároveň uvedla, že jejich postoj k prezidentovi se oproti roku 2000, kdy Putin poprvé nastoupil do funkce hlavy státu, zlepšil.

720p 480p 360p 240p
Čekání na Putina

Průzkum dále ukázal, že až 70 procent Rusů hodnotí Putinovo znovuzvolení v roce 2012 pozitivně. Naopak záporně to vnímá šest procent respondentů.

Za pozitivní i negativní změny v Rusku je prezident zodpovědný podle třetiny dotázaných. Druhá třetina uvedla, že si Putina spojuje pouze s kladným vývojem v zemi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek