Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brazilští policisté zadrželi jednoho z nejhledanějších drogových bossů. Pátrali po něm třicet let

Brazilští policisté zadrželi jednoho z nejhledanějších drogových bossů. Pátrali po něm třicet let

Brazilská policie dopadla jednoho z nejhledanějších drogových bossů Latinské Ameriky, po němž pátrala více než tři desetiletí. Luiz Carlos da Rocha, který byl zadržen v sobotu, dostal v minulosti tresty v celkové výši přes 50 let vězení, infomovala brazilská média.

Muž přezdívaný Cabeça Branca (Bílá hlava) je považován za jednoho z nejmocnějších drogových obchodníků v Brazílii, jehož celkové jmění odhadují úřady na 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun).

Podle policie šéfoval početné organizované skupině pracující obdobně jako úspěšná firma, která získávala zdroje pro produkci kokainu ze svých „poboček“ v pralesních oblastech Bolívie, Kolumbie či Peru. Skupina patřila k hlavním dodavatelům této drogy zločineckým gangům v Sao Paulu a Rio de Janeiru.

720p 360p
5 nejhorších drog - animace

Da Rocha dlouhá léta úspěšně unikal policii díky změně identit i několika plastickým operacím, které částečně změnily jeho vzhled. Během letošní rozsáhlé akce však policie přišla na to, že za jménem Vitor Luiz de Morales se ve skutečnosti skrývá da Rocha a v sobotu jej zadržela daleko od velkoměst v řídce osídleném státě Mato Grosso na západě země.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek