Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Monstrum Kim Čong-un. Tyto děsivé metody používá severokorejský diktátor k popravám odpůrců

Monstrum Kim Čong-un. Tyto děsivé metody používá severokorejský diktátor k popravám odpůrců

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nemá se zrádci – ať už skutečnými či domnělými – žádné slitování. Jeho arzenál zahrnuje i neskutečně brutální metody, které slouží jako odstrašující příklad pro všechny ty, které by jen napadlo přemýšlet o jeho odstranění. Přesto to není to nejhorší, co se v KLDR děje.

Ačkoli není možné některé z udělených trestů spolehlivě ověřit, předchází je děsivá pověst. Podle expertů stačí pouhá zmínka a poslušně zticha zůstane i nejbližší okruh diktátorových spolupracovníků.

Jednou z nejhrozivějších doložených metod, k níž Kim Čong-un s oblibou sahá, je poprava protileteckými střelami, které člověka roztrhají. „Protože nechává střílet z několika zbraní najednou, je potom velmi těžké najít ostatky,“ uvedl v roce 2015 pro jedno z jihokorejských médií Hong Hyun-ik, šéf výzkumného institutu Sejong. „Je to opravdu děsivé,“ dodal.  

720p 360p
Krutá KLDR

Před pěti lety měl Kim Čong-un nechat rozstřílet minometem náměstka ministra obrany, který si během vyhlášeného období smutku po smrti diktátorova otce Kim Čong-ila dovolil pít alkohol a hýřit. Ačkoliv o hodnověrnosti informace existují pochybnosti, čerstvý diktátor tehdy vyslal jasný vzkaz všem svým oponentům, které by napadlo postavit se mu do cesty.

Hrůzu nahání také další metoda, kterou se Kim Čong-un neštítil použít ani proti svým příbuzným. Koncem roku 2013 měl podle nepotvrzených informací předhodit smečce divokých psů svého strýce Čang Song-tcheka, kterého krátce předtím obvinil z vlastizrady. Spekulovalo se také o tom, že ho Kim Čong-un nechal zastřelit protileteckou střelou a jeho ostatky spálit plamenometem.

Podle jihokorejského Institutu pro národní bezpečnostní strategii nařídil Kim Čong-un od nástupu k moci v roce 2011 popravu více než 340 lidí. Počty vládních a vojenských představitelů, které severokorejský diktátor tímto způsobem odstranil, se navíc rok od roku zvyšují. Zatímco v roce 2012 nechal popravit pouze tři lidi, od roku 2016 už jich bylo 140.

Podle Michaela Malicea, autora knihy „Drazí čtenáři: Neautorizovaná autobiografie Kim Čong-ila“, však nejsou popravy tím hlavním, čemu bychom měli věnovat pozornost. „Kim nechal v devadesátých letech vyhladovět k smrti jeden až dva miliony lidí. Na toto číslo je lepší se soustředit spíše než na chlápka, jehož pravděpodobně nesežrali psi,“ cituje spisovatele server Fox News.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>