Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O život po útoku stále bojují i děti, zraněné v nemocnici navštívila královna

720p480p360p240p

Dvaadvacet lidských životů vyhaslo, když se terorista Salman Abedi odpálil v davu návštěvníků odcházejících v pondělí večer po koncertě Ariany Grande z haly v Manchesteru. Počet obětí ale ještě není konečný. V nemocnici je stále hospitalizováno 116 osob, třiadvacet z nich je v kritickém stavu.

Otřesené děti, které přežily pondělní teroristický útok, navštívila v průběhu čtvrtečního dopoledne britská královna Alžběta II. Její pozornost směřovala také na zdravotnický personál, který nadále bojuje o životy zraněných, a kterému vyslovila své poděkování.

Z manchesterských nemocnic bohužel nepřicházejí dobré zprávy. Třiadvacet osob, z toho minimálně pět dětí, je nadále v kritickém stavu. Celkem je pak hospitalizovaných v souvislosti s pondělním sebevražedným útokem 116.

V průběhu čtvrtka se podařilo identifikovat všechny oběti řádění teroristy. Kromě dětí a mladistvých, kteří si přišli poslechnout svou oblíbenou zpěvačku, je na listině například policistka Elaine McIverová, která byla v době atentátu mimo službu. Její manžel Paul je stále ve vážném stavu v nemocnici, zranění utrpěly rovněž jejich děti.

Smutné vyjádření vyslali společně do světa rodiče sedmnáctileté Chloe Rutherfordové a jejího o dva roky staršího přítele Liama Curryho, kteří oba při explozi zahynuli. „Chtěli spolu být navždy a teď jsou,“ stojí v prohlášení, které zveřejnil The Telegraph. „Té noci, kdy naše dcera Chloe a náš syn Liam zemřeli, byla jejich křídla připravená, aby vzlétli, ale naše srdce nikoliv.“

Smutných příběhů má Manchester nepočítaně, mnoho příbuzných se smiřuje s těžkou ztrátou. Na pomoc obětím a pozůstalým se sjednotili i odvěcí rivalové – fotbalové kluby Manchester United a Manchester City, které věnují do fondu na pomoc milion liber. Zdrcená zpěvačka Ariana Grande, která zrušila turné a odcestovala domů, se nabídla, že zaplatí výdaje spojené s pohřby obětí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek