Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smích vystřídal smutek. Českou pašeračku předvedli před pákistánský soud

Smích vystřídal smutek. Českou pašeračku předvedli před pákistánský soud

Ještě před dvěma týdny rozdávala Tereza H. (21) před pákistánským soudem s mobilem v ruce úsměvy na všechny strany a pózovala fotografům. V úterý už ale na rozhodnutí o prodloužení vazby čekala s vážnou tváří, oděná v tradičním pákistánském oděvu. 

 
 

Terezin advokát deníku Daily Pakistan řekl, že je na tom jeho klientka zdravotně dobře a nemá žádné problémy. Podle něj byla Češce vazba prodloužena a soudní jednání nařízeno za dva týdny. Tereza se tak rozsudku dočká pravděpodobně velmi brzy.

K soudu, na který před budovou čekaly desítky lidí, eskorta dívku přivedla bez pout zahalenou v tradičním sárí. Tentokrát však fotografům nepózovala a tvářila se smutně. Zřejmě už si uvědomuje, že za pašování devíti kilogramů heroinu jí hrozí vysoký trest.

Tereza H. se už v Láhauru setkala s českým honorárním konzulem, dostala vzkazy od rodiny a balíček se základními potřebami. Dívka má k dispozici právníka, podle mluvčí ministerstva zahraničních věcí je na tom zdravotně dobře a na podmínky ve věznici si nestěžovala.

1080p 720p 360p
Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu

Pákistánští celníci ženu 10. ledna zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničních věcí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Více zpráv o pašeračce z webu Blesk.cz ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek