Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpová na Hamburk nebude vzpomínat v dobrém. Demonstranti ji uvěznili ve vile

Trumpová na Hamburk nebude vzpomínat v dobrém. Demonstranti ji uvěznili ve vile

Summit skupiny G20 v německém Hamburku provázejí rozsáhlé divoké protesty. V ulicích hoří auta a zraněných jsou nejspíš stovky. Dramatická situace přímo dopadla na program první dámy Spojených států Melanii Trumpovou, která se kvůli demonstrantům nemůže dostat z vily, kde je ubytovaná. Informovala o tom agentura DPA.

„Od policie jsme zatím nedostali bezpečnostní povolení k opuštění domu,“ řekla DPA mluvčí americké první dámy. K ostatním se podle ní Trumpová připojí, jakmile to bude možné.

Melania Trumpová bydlí spolu se svým manželem ve vile, který hamburská radnice využívá pro hosty. Dům leží nedaleko centra přístavního města a je od čtvrtečního příletu Trumpa do Hamburku cílem zvědavců.

720p 360p
Demonstrace proti summitu G20 v Hamburku

Demonstranti se už dnes ráno snažili zablokovat cestu, kterou měl Trump směřovat na dopolední jednání. Zatímco u něj se jim to nepodařilo, Trumpovou přinejmenším zdrželi.

Součástí doprovodného programu pro partnery a partnerky státníků byla mimo jiné projížďka lodí hamburským přístavem, o kterou už Trumpová přišla. Mohla by ale stihnout návštěvu německého klimatického centra, kterou do programu zařadil manžel německé kancléřky Angely Merkelové. Podle pozorovatelů je jeho volba reakcí na Trumpovo červnové rozhodnutí odstoupit od pařížské dohody o ochraně klimatu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek