Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpovi ztrácí oblibu. Američané „mají rádi už jen“ Melanii, ukázal průzkum

Trumpovi ztrácí oblibu. Američané „mají rádi už jen“ Melanii, ukázal průzkum

Rok poté, co se ujal úřadu, si Donald Trump připsal nelichotivou statistiku - z průzkumu Gallupova ústavu vyplynulo, že je nejméně oblíbeným prezidentem v novodobé historii USA. S Trumpovým počínáním souhlasilo v průměru pouze 39 procent lidí. Podle nejnovějšího průzkumu, který vyšel v pátek, nejsou mezi Američany oblíbení ani členové jeho rodiny. 

Nejlépe ze společného průzkumu Economistu a YouGov vyšla manželka amerického prezidenta Melania. Příznivě ji hodnotilo 48 procent z 1500 respondentů, kteří se průzkumu zúčastnili. Prezident Trump zabodoval jen u 43 procent lidí; jeho dcera Ivanka dopadla ještě o dva procentní body hůře. 

„Na počátku Trumpova mandátu byly paní Trumpová a prezidentova dcera Ivanka stejně oblíbené,“ uvedli dle serveru DailyBeast autoři ankety s tím, že zatímco vnímání Ivanky od té doby doznalo místy negativních změn, Melanii zůstávají Američané příznivě naklonění. 

720p 360p
Rusko vs. USA

Podobně negativní hodnocení jsou u Američanů i další členové Trumpovy rodiny. Donalda Trumpa juniora pozitivně hodnotilo jen 36 procent respondentů, Erica Trumpa vnímá kladně 32 procent účastníků průzkumu. 

Ačkoliv si Melania nevede u Američanů špatně, na svoji předchůdkyni i tak ztrácí. Michelle Obamovou v obdobném průzkumu po prvním roce hodnotilo pozitivně 57 procent respondentů. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek