Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadný případ amerického studenta v KLDR: Podle lékařky ho nemučili, rodiči tvrdí opak

Záhadný případ amerického studenta v KLDR: Podle lékařky ho nemučili, rodiči tvrdí opak

Záhada kolem případu amerického studenta Otta Warmbiera, který krátce po převezení na americkou půdu po roce a půl věznění v KLDR, zemřel, pokračuje. Soudní lékařka, která jeho tělo ohledávala, tvrdí, že na těle nejsou známky dlouhodobého mučení. Co se mu stalo, ale s jistotou říct nedokáže, rodiče se totiž vyslovili proti pitvě mladíka, připomíná deník Guardian.

Warmbierovi v posledních dnech prolomili mlčení a popsali poslední chvíle se svým synem. Zopakovali také to, že oni věří, že ho Severokorejci týrali. To v reakci na jejich vystoupení napsal na twitteru i americký prezident Donald Trump.

 Mladík prý vypadal, jako kdyby mu někdo například zpřeházel zuby v puse. Po příletu byl slepý, hluchý, prudce sebout trhal a křičel. Fred a Cindy Warmbierovi dodali, že vůbec netušili, jak zle na tom mladý muž je. Doufali prý, že je pouze v kómatu navozeném lékaři a že díky péči amerických specialistů se jeho stav zlepší. Režim v Pchjongjangu označili za teroristický.

720p 360p
Krutá KLDR

Lékařka Lakshmi Sammarcová, která mladíkovo tělo vyšetřovala skeny, teď v reakci na jejich vystoupení uvedla, že Warmbier zemřel na nedostatek kyslíku a krve v mozku. Jeho neurologický stav vysvětlit nedokázala.

„Nevíme, co se mu stalo, a to je to hlavní,“ uvedla s tím, že příčina smrti se pravděpodobně nikdy nezjistí, pokud nepromluví někdo z KLDR. Na Warmbierově těle se podle ní nacházejí jen menší jizvy, které mohly být způsobené lékařskými nástroji,“ cituje lékařku Guardian.

Otto Warmbier byl v Severní Koreji držen 17 měsíců. Byl odsouzen k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu v hotelu, kde byl ubytován. Režim ho v červnu propustil, domů se ale mladík vrátil v kómatu a následně zemřel. Bylo mu 22 let. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek