„Brodíme se ve sra*kách.“ Premiér Sobotka kvůli Babišovi opět přitvrdil

Bohuslav Sobotka měl dlouhou dobu nálepku politika, který se vulgárním slovům vyhýbá. Spory s Andrejem Babišem však s jeho slovníkem povážlivě zahýbaly. Expresivní výrazy si premiér neodpustil ani v rozhovoru pro Hospodářské noviny. V souvislosti s aktuální krizí Sobotka hovoří o tom, že se „opět brodíme v nějakých sra*kách nebo bahně“.

Podle Sobotky je vyloučeno, aby Andrej Babiš po skandálech, které ho obklopují, byl členem jeho vlády. A neměl by prý být členem ani té příští. O tom však dle premiéra budou v září u parlamentních voleb rozhodovat voliči.

„Vracím se zpátky k politické kultuře, hrozně mě to štve, protože po těch třech letech, kdy jsem měl dojem, že jsme se vydali dobrým směrem, se opět brodíme v nějakých sračkách nebo bahně,“ dal Sobotka průchod své zlobě.

Servítky si premiér nebral ani v kauze korunových dluhopisů. „Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář Andrej Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Říká, že to bylo chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví,“ zveřejnil 3. února na svém facebooku.

Trucující Zeman dráždí zákonodárce. K Ústavnímu soudu ho chtějí hnát i příznivci

K ostrému výroku sáhnul premiér i poté, co byla na internetu zveřejněna třetí tajná nahrávka Andreje Babiše, na níž šéf hnutí ANO probírá s někdejším novinářem Mf Dnes živou policejní kauzu a informace navrhuje použít proti ČSSD. „Babiš bohužel svými metodami potápí politiku do žumpy,“ komentoval nahrávku na twitteru premiér Sobotka. „Ohlásil to tehdy okamžitě na policii, nebo ne?“ dodal.

Dění kolem vládní krize sledujeme ŽIVĚ. 

SDÍLET
sinfin.digital