Žádné sexuální útoky se na Silvestra nestaly. Údajné oběti si obvinění vymyslely, říká německá policie

Se zprávou o rozsáhlých sexuálních útocích přišel jako první 6. února bulvární německý deník Bild. Při oslavách letošního Nového roku mělo dojít k podobným incidentům jako před rokem v Kolíně a dalších německých městech. Údajné oběti pro německý deník vypověděly, že byly během oslav ve Frankfurtu nad Mohanem napadeny desítkami mužů arabského původu a Bild přitom spekuloval, že by útočníky mohli být uprchlíci. Podle vyšetřování německé policie jsou však tvrzení o sexuálních útocích falešné.

Kuchař, kterého citoval deník Bild, v článku uvedl, že asi 50 mužů způsobilo v jeho restauraci chaos. Podle jeho výpovědi mělo dojít i k sexuálním útokům na ženy i několika krádežím bund a jeho slova potvrdila i sedmadvacetiletá žena, která pro německý bulvár řekla: „Osahávali mě pod sukní, mezi nohama a na prsou – všude.“

„Je neuvěřitelné, co lidé dokážou udělat třeba i vlastním dětem.“ Exkluzivní rozhovor INFO.CZ s kriminalisty z pražského mravnostního

Tamní policie však nyní obvinění vyvrací a říká, že „rozhovory s údajnými svědky, hosty a zaměstnanci vedly k rozsáhlým pochybnostem“, že se události staly tak, jak byly prezentovány. Podle prohlášení policistů jedna z údajných obětí ani v inkriminované době nebyla ve Frankfurtu.

Albertu došly hry, které sliboval za nákupy. Zákazníci zuří, s body se mezitím rozjel obchod na Aukru

Na zjištění reagoval i samotný Bild. V prohlášení píše, že „se omlouvá za nepravdivý článek i obvinění, která v něm byla vznesená“ a dodává, že „tento článek v žádném případě neodpovídá novinářským standardům Bildu“. 

SDÍLET
sinfin.digital