Audi TT slaví dvacet let, k narozeninám dostane facelift | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Audi TT slaví dvacet let, k narozeninám dostane facelift

Audi TT slaví dvacet let, k narozeninám dostane facelift

Třetí generace Audi TT se do důchodu pravděpodobně v nejbližší době nevznikne. Speciální edicí oslavuje 20 let od uvedení první generace a vedle toho se vzdává vznětové verze. O legendě se rozepsal Ondřej Lilling ze serveru Auto.cz

Věří se tomu jen těžko, ale od uvedení prvního Audi TT na trh už uběhlo dvacet let. To jen dokládá, jak moc jsou tvary prvního „tétéčka“ nadčasové. V pořadí třetí generace už je tu s námi také nějaký ten pátek, takže si pro ni automobilka připravila modernizaci, kterou jsme si mohli na chvíli prohlédnout. Žádné radikální změny se však nekonají. Znalci si všimnou, že došlo k přepracování přední části, kde se objevuje trojrozměrná maska Singleframe inspirovaná posledními modely Audi. Větší jsou otvory pro přívod vzduchu, a to i u základní verze. Modernizace se dočkaly také světlomety, které se spoléhají na LED techniku.

Konec dieselů

K pohonu slouží výhradně dvoulitrový zážehový čtyřválec, a to ve třech výkonových verzích. Vstupenkou do světa TT je provedení 40 TFSI s výkonem 145 kW, střed nabídky tvoří verze 45 TFSI naladěná na 180 kW. Standardem je šestistupňová manuální převodovka, za příplatek je možné TT vybavit sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S tronic a v případě silnější verze také pohonem všech kol.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU AUTO.CZ

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.