Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete, aby ve vaší ulici měřili rychlost? Navrhněte to policii

Chcete, aby ve vaší ulici měřili rychlost? Navrhněte to policii

Lidé mohou navrhnout riziková místa, na kterých by mohla policie měřit rychlost projíždějících aut. Zadat je mohou ode dneška do konce února na webu, který vznikl k dubnové evropské dopravně bezpečnostní akci Speed Marathon. Na svých internetových stránkách to oznámila policie.

Jednotlivá místa lze navrhnout prostřednictvím webu www.bezpecnecesty.cz/speedmarathon. Akce Speed Marathon je naplánovaná na 19. dubna, zapojí se do ní i česká policie.

„Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi znali i váš názor," uvedla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky bylo loni v Česku nejčastější příčinou tragických dopravních nehod. Při takových nehodách v loňském roce zemřelo 86 lidí z celkových 545 úmrtí na českých silnicích.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link