Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jozef Kabaň končí jako šéfdesignér Škody Auto. Míří k BMW

Jozef Kabaň končí jako šéfdesignér Škody Auto. Míří k BMW

Jozef Kabaň působil jako vedoucí designér mladoboleslavské automobilky od roku 2008. Předtím pracoval třeba pro Bugatti.

Škoda Auto si bude muset hledat nového vedoucího designéra. Její současný šéfdesignér Jozef Kabaň firmu opouští a míří do BMW. Tam by měl nastoupit v druhé polovině roku. Informaci již potvrdila sama mladoboleslavská automobilka.

Jozef Kabaň v posledních letech rozvoje podniku výrazným způsobem ovlivnil design a emocionalitu značky. Design celé modelové palety byl přitom výrazně přepracován a dostal nový směr. Děkujeme Jozefu Kabaňovi za vykonanou práci a do budoucna mu přejeme vše nejlepší, uvedla Škoda Auto v oficiálním prohlášení.

V BMW má Kabaň nahradit dosavadního šéfdesignéra Karima Habiba. Ten se s mnichovskou automobilkou rozloučil na začátku roku, přičemž zatím není oznámeno, kam se vydá. Vedoucím designu Kabaň ale v BMW Group nebude, zpovídat se totiž bude Adrianu van Hooydonkovi, který zodpovídá za design celé skupiny BMW Group (tedy i značek Mini a Rolls-Royce).

Jozef Kabaň působil ve Škodě Auto od 1. února 2008, kdy na pozici vedoucího designu nahradil Jense Manskeho. Kabaň tedy navrhl úspěšné škodovky posledních let, naposledy se podepsal pod Kodiaqem a modernizovanou Octavií. U ní mnohé překvapil čtyřokou přídí, kterým se vůz rozhodl více odlišit od modelu Rapid. Završením jeho práce u mladoboleslavské automobilky je druhá generace Yetiho, která bude teprve představena.

Slovenský designér narozený v roce 1973 před příchodem ke Škodě Auto působil ve Volkswagenu, Audi nebo Bugatti, pro něhož navrhl exteriér modelu Veyron.

Další texty autora si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link