Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svět formule 1 se otřásl. Rozlučte se s pohlednými Grid Girls, jsou prý společensky nevhodné

Svět formule 1 se otřásl. Rozlučte se s pohlednými Grid Girls, jsou prý společensky nevhodné

Nové vedení formule 1 zrušilo s okamžitou platností dlouholetou tradici sličných dívek na startovním roštu, takzvaných "Grid Girls". Američtí vlastníci podle všeho ve světle aktuální celospolečenské debaty o sexismu oznámili, že tato praxe už neodpovídá hodnotám současného světa.

„I když se dívky na roštu staly během minulých desetiletí tradicí Velkých cen formule 1, máme pocit, že tento zvyk neodpovídá hodnotám naší značky a je v protikladu se společenskými normami dnešní doby. Nemyslíme si, že tato praxe je vhodná pro formuli 1 a její nové i staré fanoušky,“ uvedl na webu šampionátu marketingový šéf F1 Sean Bratches.

Američtí majitelé tak nevyslyšeli volání pilotů, kteří se vesměs vyslovili pro zachování tradice. „Grid Girls musejí zůstat,“ uvedl nizozemský jezdec Red Bullu Max Verstappen, jehož doplnil německý pilot Nico Hülkenberg: „Byla by škoda, kdyby z roštu zmizela potěcha pro oko.“

Dlužno podotknout, že podobně to vidí i dívky samotné. Přišly o práci a tedy i o příjem. A některé mají ohledně aktuální celospolečenské debaty o sexismu jasno: na vině je přehnaná korektnost a feminismus dohnaný do krajnosti.

„Je směšné, že ženy, které o sobě prohlašují, že bojují za ‚ženská práva‘, kážou, co smíme nebo nesmíme dělat. Že nám brání dělat práci, která nás baví,“ posteskla si na twitteru Rebecca Cooperová, která jako „Grid Girl“ strávila v F1 pět sezon. Cooperová rovněž dala na internet fotografie, kterými se snaží rozptýlit přesvědčení, že její práce byla jen pózování v příliš vyzývavých oblečcích.

Michelle Westbyová se zase rozepsala o tom, jak jí práce v F1 otevřela dveře ke kariéře závodnice a kaskadérky, což by se jí jinak povedlo jen sotva. „Jsme oblečenější, než teenageři někde v nákupním centru. Je frustrující myslet na to, že některá děvčata přišla o obživu, protože si nějaké feministky myslí, že ví všechno nejlíp,“ citoval ji server Business Insider.

Na startu Grand Prix dívky pózovaly s tabulkami se jmény a čísly pilotů, po závodě pak vytvořily špalír třem nejrychlejším. Organizátoři některých Velkých cen už v minulosti experimentovali s náhradou Grid Girls za Grid Boys či za děti.

Nová sezona, už bez tradičních dívek na startovním roštu, začne 25. března v Austrálii.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1