Tragická premiéra: Ženu v Americe zabilo samořídící auto Uberu, poprvé v historii | info.cz

Články odjinud

Tragická premiéra: Ženu v Americe zabilo samořídící auto Uberu, poprvé v historii

Amerika řeší první případ smrti, kterou způsobilo samořídící auto. Po nárazu zemřela žena, která ve městě Tempe v Arizoně přecházela přes přechod. K nehodě došlo v noci na dnešek, identitu oběti úřady nezveřejnily.

Auto od společnosti Uber bylo v okamžiku nehody v automatickém nastavení, byl v něm ale lidský řidič, který měl fungovat jako pojistka. Co přesně se stalo a proč nehodě nedokázal zabránit, zatím není jasné.

Uber se veřejně omluvil za nehodu i na sociální síti twitter. „Myslíme na rodinu oběti. Plně spolupracujeme s úřady ve vyšetřování nehody." 

Další detaily mluvčí Uberu zveřejnit zatí odmítla. Kvůli nehodě už navíc do odvolání pozastavilo testování samořídících aut na veřejných silnicích, a to nejen v Tempe, ale také v Pittsburghu, San Franciscu a Torontu.

První nehoda tohoto druhu může podle Reuters zkomplikovat snahu o rychlé povolení provozu autopilotovaných vozů v USA. Jejich vývoji se kromě Uberu věnuje například technologický gigant Google, výrobce elektromobilů Tesla Motors či klasické automobilky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud