Apple čelí žalobám kvůli zpomalování iPhonů. Důvodem jsou staré baterie, hájí se | info.cz

Články odjinud

Apple čelí žalobám kvůli zpomalování iPhonů. Důvodem jsou staré baterie, hájí se

Americká technologická společnost Apple čelí ve Spojených státech desítkám žalob kvůli zpomalování starších telefonů iPhone. Podle soudních dokumentů bylo od prosince podáno nejméně 59 žalob. Uživatelé firmu obviňují, že se zpomalováním starších iPhonů snaží přimět spotřebitele k nákupu nových přístrojů.

Apple v prosinci potvrdil, že výkon starších telefonů iPhone v některých případech omezuje. Tvrdí však, že důvodem je snížení spotřeby energie kvůli zhoršujícímu se stavu baterie.

Podle Applu nemusí být starší baterie schopny dodávat telefonu při plném výkonu procesoru požadovaný elektrický proud. Firma proto provedla úpravy ve svém operačním systému iOS, které při problémech s baterií snižují energetické nároky a mohou způsobit zpomalování procesoru.

Žaloby, které usilují o získání hromadného statutu, požadují kromě odškodného také například bezplatné výměny baterií telefonů iPhone. Podle analytiků čeká žalující stranu obtížný a vleklý soudní boj, který by mohl Apple přinutit ke zveřejnění citlivých informací ohledně vývoje softwaru. Právní bitva by navíc mohla vést k prodlužování negativní publicity kolem zpomalování iPhonů, upozorňuje The Wall Street Journal.

Apple podle listu tvrdí, že by se nikdy nesnažil o zkracování životnosti svých výrobků. Za svůj cíl naopak označuje výrobu takových iPhonů, které vydrží co nejdéle.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud