Česká Konica Minolta zvýšila zisk o desetinu, začíná vyrábět chytré kamery | info.cz

Články odjinud

Česká Konica Minolta zvýšila zisk o desetinu, začíná vyrábět chytré kamery

Česká dcera technologické společnosti Konica Minolta za loňský rok vykázala nárůst tržeb o čtyři procenta na 1.83 miliardy. Společnost uvedla, že za zvýšením stojí zejména vývoj v prodejích IT služeb. „V letošním roce bych však chtěl dosáhnout růstu až o 15 procent,“ uvedl pro INFO.CZ Pavel Čurda, generální ředitel společnosti.

Prodej IT služeb a softwarových řešení byl jedním z hlavních tahounů růstu obratu firmy. Jen v segmentu softwarových řešení loni Konica Minolta utržila 252 milionů korun, což znamená více, než čtvrtinový meziroční růst. „To nás vedlo ke změně řízení přímého prodeje, aktuálně máme tři nová oddělení zaměřená na podporu IT služeb a obchodu s inovativními produkty,“ řekl obchodní ředitel firmy Pavel Štěpán.

Po loňské čtyřprocentní expnzi Konica Minolta plánuje, že tempo růstu tržeb dále zvýší. „V letošním roce bych chtěl dosáhnout nárůstu obratu o 15 procent,“ řekl pro INFO.CZ Pavel Čurda.

Firma na středeční tiskové konferenci oznámila, že provozní zisk (EBIT) se za loňský rok zvýšil o 11 procent na 120 milionů korun. „Naše ziskovost roste zejména díky větším prodejům služeb s vyšší přidanou hodnotou,“ vysvětlil generální ředitel.

Konica Minolta uvedla, že nově vstoupila do nového segmentu „chytrých“ kamerových systémů. „Jde o aktivitu navazující na investici společnosti Mobotix z roku 2016. Kamerová zařízení německého výrobce jsme doplnili o vlastní technologii takzvaného 3D LiDARu, která pomáhá s efektivnější analýzou snímaného okolí,“ uvedla firma.

Podle firmy je tato technologie je využitelná i pro potřeby takzvaného průmyslu 4.0. Společnostem dovolí například monitorovat pohyb a množství lidí v daném místě, což má využití třeba pro marketingové účely. Využití však technologie nalezne i při monitorování procesů v logistice či ve výrobních podnicích.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud