Česká Konica Minolta zvýšila zisk o desetinu, začíná vyrábět chytré kamery | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká Konica Minolta zvýšila zisk o desetinu, začíná vyrábět chytré kamery

Česká Konica Minolta zvýšila zisk o desetinu, začíná vyrábět chytré kamery

Česká dcera technologické společnosti Konica Minolta za loňský rok vykázala nárůst tržeb o čtyři procenta na 1.83 miliardy. Společnost uvedla, že za zvýšením stojí zejména vývoj v prodejích IT služeb. „V letošním roce bych však chtěl dosáhnout růstu až o 15 procent,“ uvedl pro INFO.CZ Pavel Čurda, generální ředitel společnosti.

Prodej IT služeb a softwarových řešení byl jedním z hlavních tahounů růstu obratu firmy. Jen v segmentu softwarových řešení loni Konica Minolta utržila 252 milionů korun, což znamená více, než čtvrtinový meziroční růst. „To nás vedlo ke změně řízení přímého prodeje, aktuálně máme tři nová oddělení zaměřená na podporu IT služeb a obchodu s inovativními produkty,“ řekl obchodní ředitel firmy Pavel Štěpán.

Po loňské čtyřprocentní expnzi Konica Minolta plánuje, že tempo růstu tržeb dále zvýší. „V letošním roce bych chtěl dosáhnout nárůstu obratu o 15 procent,“ řekl pro INFO.CZ Pavel Čurda.

Firma na středeční tiskové konferenci oznámila, že provozní zisk (EBIT) se za loňský rok zvýšil o 11 procent na 120 milionů korun. „Naše ziskovost roste zejména díky větším prodejům služeb s vyšší přidanou hodnotou,“ vysvětlil generální ředitel.

Konica Minolta uvedla, že nově vstoupila do nového segmentu „chytrých“ kamerových systémů. „Jde o aktivitu navazující na investici společnosti Mobotix z roku 2016. Kamerová zařízení německého výrobce jsme doplnili o vlastní technologii takzvaného 3D LiDARu, která pomáhá s efektivnější analýzou snímaného okolí,“ uvedla firma.

Podle firmy je tato technologie je využitelná i pro potřeby takzvaného průmyslu 4.0. Společnostem dovolí například monitorovat pohyb a množství lidí v daném místě, což má využití třeba pro marketingové účely. Využití však technologie nalezne i při monitorování procesů v logistice či ve výrobních podnicích.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.